Окупанти хочуть додати до "бесхазяйних" квартир на Луганщині "бесхазяйні" землі - правозахисники

"На тимчасово окупованій території Луганської області запускається механізм фактичного вилучення земель сільськогосподарського призначення у громадян України, які були змушені залишити регіон через війну", - повідомляє 1 березня Східна правозахисна група у Фейсбуці.


Зазначається, що окупаційна адміністрація заявила про розробку «закону» щодо переведення «занедбаних земель» у державну власність. Кінцевий термін перереєстрації визначено до 1 липня 2026 року.

"Фактично мова йде про те, що землі людей, які виїхали через бойові дії, можуть бути визнані «безхазяйними». Власників, які не мають можливості приїхати та пройти російську процедуру перереєстрації, ризикують позбавити права власності. Під виглядом інвентаризації запускається механізм масового перерозподілу аграрних ресурсів. Йдеться про системну зміну режиму власності на окупованій території. Такий підхід дозволяє передати землю під контроль структур, лояльних до окупаційної влади, та сформувати нову залежну економічну модель. Окупація проявляється не лише у військовому контролі. Вона поступово змінює структуру власності та економічну карту регіо", - підкреслюють правозахисники.

Як повідомлялося, окупанти на Луганщині нагадали, коли власники, які виїхали з області, втратять право на своє житло.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті