Очільники луганських пропагандистських газет "ХХІ век" и "Республика" Юров і Бальвас отримали підозру

СБУ повідомила про підозру двом луганським пропагандистам - очільникам газет "ХХІ век" та "Республика" Юрову і Бальвасу. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк на своїй сторінці у facebook 21 травня.

"СБУ зібрала доказову базу щодо двох луганських пропагандистів, які проводять систематичну інформаційну діяльність щодо підтримки та "ідеологічного забезпечення" війни РФ проти України. Фігурантами є засновник друкованого видання "ХХІ век" Юрій Юров (на фото праворуч) та в. о. головреда газети "Республика" Олександр Бальвас (на фото ліворуч). Обидва "журналісти" обслуговують окупаційну владу від початку російської агресії", - сказано в повідомленні.  

Зазначається, що у 2015 році окупанти створили офіційний орган так званого "уряду ЛНР" - газету "Республика", та призначили Бальваса "врио главного редактора". Того ж року Юров зареєстрував в "ЛНР" свою газету "ХХІ век". Наразі обидва видання зареєстровані в російському "роскомнадзорі".

Пропагандистські "рупори" здійснювали "інформаційне супроводження окупаційного "референдуму", псевдовиборів, усіх дій агресора, спрямованих на захоплення території Луганщини та її "інтеграцію" в РФ. Під контролем окупаційної адміністрації вони ретранслюють кремлівські наративи щодо "легітимності" окупаційної влади, виправдання воєнних злочинів загарбників, дискредитації України та її Збройних сил.

Створюваний ними контент розповсюджується через телебачення, інтернет-ресурси, Телеграм-канали та соцмережі. 

СБУ повідомила пропагандистам про підозру в колабораційній діяльності за ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Їм загрожує до 12 років позбавлення волі та конфіскація майна. 

Раніше повідомлялось, що близько 20 окупаційних колаборантів-силовиків з Луанщини отримали судові вироки з початку 2023 року

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті