Близько 20 окупаційних колаборантів-силовиків з Луанщини отримали судові вироки з початку 2023 року - СБУ

За матеріалами СБУ судові вироки за колабораціонізм отримали близько 20 окупаційних "силовиків" з Луганської області у 2023-2024 роках станом на травень 2024 року. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 17 травня.

"У 2023-2024 роках слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях зібрали доказову базу та повідомили про підозру понад 40 так званим "прокурорам", "поліціянтам" та "митникам", які служать ворогу на тимчасово захопленій території Луганщини. Близько 20 окупаційних "силовиків" за матеріалами СБУ заочно отримали судові вироки. Їх визнано винними в колабораційній діяльності та заочно засуджено до 12 -15 років за ґратами", - йдеться в повідомленні.

 Зазначається, що робота з ідентифікації ворожих поплічників та документування їхніх злочинів триває. Зокрема, щойно підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України отримав колишній керівник ЦНАП у Новопскові, який перейшов на бік ворога і у квітні 2022 року вступив на службу до "прокуратури Новопсковського району ЛНР" у якості "помічника прокурора".

Фігурантами кримінальних проваджень також стали колишній працівник поліції Щастинського району, який зрадив присязі та нині працює в так званому "ОМВД РФ "Новоайдарський", а також екскерівник облуправління Укртрансбезпеки, який пішов на службу в рашистське "ГИБДД ЛНР". Слідчі СБУ продовжують досудове розслідування за цими та іншими фактами за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Зловмисникам загрожує до 15 років тюрми. 

Раніше повідомлялось, що підозру отримав начальник арештного дому "ЛНР" на базі Старобільського СІЗО Охріменко, який утримував цивільних у нелюдських умовах.

Крім того, ще троє "кар'єристів" з Луганщини, включаючи окупаційого "ексмера" Брянки й Сєвєродонецька Моргунова, отримали підозру за колабораціонізм у травні.

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті