Оборонний комітет ВР підтримав законопроєкт про демобілізацію строковиків

Президент України Володимир Зеленський 22 лютого вніс до парламенту законопроєкт про демобілізацію строковиків. Оборонний комітет ВР підтримав документ. Про це LIGA.net повідомив секретар комітету з нацбезпеки й оборони Роман Костенко.

За його словами, строковикам, які будуть звільнені в запас, пропонують дати відстрочку від подальшої мобілізації на 12 місяців.

22 лютого законопроєкт було опубліковано на сайті Ради.

Президент визначив документ як невідкладний.

Як зазначено в порівняльній таблиці до законопроєкту, документ пропонує можливість звільнити в запас військовослужбовців строкової служби, строк служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки.

"Установити, що під час проведення мобілізації, оголошеної указом президента від 24 лютого 2022 року "Про загальну мобілізацію", військовослужбовці строкової служби, строк військової служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені терміни, звільняються з військової служби в запас у терміни, визначені указом президента", - йдеться в документі.

У разі ухвалення закон набуде чинності наступного дня після підписання його президентом.

Раніше нардеп Цимбалюк казав, що в Україні необхідно якнайшвидше провести демобілізацію строковиків.

"Ми вимагаємо, щоб негайно, до двох місяців вони були демобілізовані. Вони цього заслуговують, вони прослужили декілька місяців, а дехто декілька років. І їхній термін відстрочки має бути 12 місяців, аби вони могли влаштувати своє цивільне життя, а дехто з них і підписати контракт на продовження служби", - пояснював політик.

Нагадаємо, раніше у ВР розкритикували ідею броні від мобілізації за "податковою ознакою". 

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті