Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два тренувальні літаки F-16

Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два навчально-тренувальні літаки F-16. У випробувальному польоті перед відправленням до Данії взяв участь міністр оборони країни Бйорн Арільд Грам. Про це повідомляє hromadske з посиланням на норвезький мовник NRK.

У Данії українські пілоти та техніки проходитимуть навчання на американських винищувачах, які служили Норвегії з 1980 року, поки у 2022-му країна не перейшла на сучасні F-35. Також Норвегія направить до Данії десятьох інструкторів.

"У надзвичайній безпековій політичній ситуації вкрай важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми повинні планувати, тому що війна може затягнутися", — наголосив Грам.

NRK зазначає, що поки що незрозуміло, скільки F-16 зрештою отримає Україна, але, за припущенням, кількість переданих літаків може сягнути до 100 одиниць. Американські винищувачі повинні замінити український авіапарк радянських часів — Міг-29, Су-24 і Су-25.

Головнокомандувач ВПС Норвегії генерал-майор Рольф Фолланд запевнив, що за літаками, які передадуть для навчання українських пілотів, добре доглядали.

"Літаки знову підняли та привели в дію. Попри те, що це технологія 1970-х років, ці літаки все ще є потужними", — додав Фолланд.

За словами підполковника Борда Бакке, командира навчальної місії в Данії на F-16, Норвегія відправляє хоч і зняті з експлуатації, але модернізовані літаки.

"Літак використовуватиметься для ведення бойових дій у повітрі та ударів по землі. Їх оснастять безпілотними системами й ракетами, які уражатимуть цілі на землі", — розповів Бакке.

Нагадаємо, Нідерланди прийняли рішення розпочати підготовку перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні. 

Як повідомлялося, президент Зеленський заявив, що надання Україні F-16 залежить від швидкості навчання пілотів. 

Статті

Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Всі статті