Німецький інститут літію: РФ воює в Україні за корисні копалини

Вчені Німецького інституту літію вважають, що РФ воює в Україні за корисні копалини, які потрібні для "зеленої" економіки. Про це повідомляє Телеграм-канал DW Главное.

Літій, титан та інші метали, зокрема рідкоземельні, потрібні західним країнам для декарбонізації своїх економік. Контроль над сировиною, без якої неможливий "зелений перехід", розширив би можливості РФ для чинення тиску на Захід, ідеться у статті п'яти провідних фахівців у галузі геонаук, опублікованій у журналі Sirius.

Автори підкреслюють, що "незалежна Україна могла б стати вагомим конкурентом Росії на ринку сировини і мінералів".

Ба більше, "Україна, яка приєдналася до ЄС, перетворилася б із часом на важливого стратегічного партнера в системі західних економік", вважають німецькі фахівці.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті