Німецькі компанії 2022 року перерахували в бюджет РФ більше грошей, ніж фірми з будь-якої іншої країни ЄС

Німецькі компанії минулого року перерахували до російського бюджету більше грошей, ніж фірми з будь-якої іншої країни ЄС. Про це пише Телеграм-канал "BILD на русском".

До початку російського вторгнення в РФ працювала 371 німецька компанія. Нині їхня кількість скоротилася, проте вона досі залишається значною - свою діяльність у РФ продовжують 262 компанії з Німеччини. 

У 2022 році, згідно з дослідженням української неурядової організації B4Ukraine, німецькі компанії заплатили у вигляді податків до російського бюджету 402 мільйони доларів. Це рекордний показник серед усіх країн ЄС. Більшу суму як податкові відрахування віддали тільки компанії зі США. 

У принципі, вести бізнес із росією досі законно: під заборону потрапляють тільки певні товари та послуги - до них, наприклад, належить аудит, IT-консалітнг, імпорт і купівля нафти, розкішних автомобілів, ювелірних виробів, а також товарів для аерокосмічної промисловості. 

Незважаючи на це, багато німецьких компаній після початку повномасштабної війни проти України пішли з росії - серед них Siemens, Daimler і Wella. Водночас такі гіганти, як Metro, Bayer, BMW, Hochland, Robert Bosch, Knauf Gips та інші продовжують заробляти в РФ і виплачують податки в бюджет країни. За даними B4Ukraine, частина німецьких компаній, що залишилися, скористалися відходом конкурентів і збільшили свій оборот.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті