Німеччина не буде висилати українських чоловіків призовного віку

Німеччина не буде висилати українських чоловіків призовного віку. Про це сказав у інтерв'ю Укрінформу голова комітету в закордонних справах Бундестагу Міхаель Рот.

"Право відмовитися від військової служби закріплено в Німеччині на конституційному рівні. Тому я однозначно поділяю думку нашого міністра юстиції Марко Бушмана: Німеччина не видворить нікого, хто може бути призваний на військову службу в Україні", - сказав депутат.

При цьому він запевнив, що добре розуміє дискусію, яка є дуже суперечливою в українському суспільстві. З одного боку Україна намагається зберегти життя своїх воїнів, у той час як Путін постійно примусово відправляє сотні тисяч погано навчених людей на поле бою і використовує їх як гарматне м’ясо. З іншого, Україні також потрібні солдати на полі бою, щоб захистити країну.

Говорячи про українських біженців загалом, політик спростував російські наративи про те, що німці нібито втомилися від українців, які перебувають у ФРН, а це понад один мільйон людей.

Солідарність залишається, запевнив Рот, але визнав проблему, яка полягає в тому, що інтеграція і працевлаштування українців відбуваються не дуже добре. Парламентарій висловив задоволення, що федеральний уряд це нарешті зрозумів і хоче зменшити бюрократичні перешкоди.

Наразі в Німеччині офіційно перебуває понад 190 тисяч чоловіків віком від 18 до 60 років.

Нагадаємо, Чехія також не повертатиме в Україну чоловіків призовного віку. 

Як повідомлялося, у РНБО визнали, що не можуть примусово повернути ухильників з-за кордону. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті