Німеччина хоче скоротити суму, яку вона виділяє у фонд ЄС на зброю для України - ЗМІ

Німеччина прагне скоротити суму, яку вона виділяє у фонд Європейського Союзу на озброєння для України. Про це пише The Daily Telegraph.

У конфіденційному "неофіційному документі" Берлін стверджує, що Європейський фонд миру (EPF) повинен взяти до уваги мільярди військової допомоги, яку він надав Києву на двосторонній основі.

EPF надав Україні зброю на 4,5 мільярда євро після повномасштабного вторгнення РФ в лютому минулого року та навчав 34 000 українських військових у рамках навчальної місії ЄС.

Німецький документ викликав побоювання в європейських столицях, що канцлер Олаф Шольц може зірвати майбутні спроби ЄС підтримати боротьбу України проти російського вторгнення.

В окремій статті, з якою ознайомився The Daily Telegraph, Франція стверджує, що EPF має припинити постачання зброї зі запасів держав-членів і натомість зосередитися на "спільних закупівлях" військової допомоги від європейських виробників зброї.

Як повідомлялося раніше, ЄС погодив пакет фінансової допомоги для України на €50 млрд.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті