"Независимость" замість "Незалежності" й крадіжки українського зерна: про підозру повідомлено сестрі "міністра сільського господарства ЛНР" Камші

Фермерці з окупованої Біловодської громади Луганщини Любові Камші повідомлено про підозру в колабораціонізмі. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк у facebook 6 серпня.

"Слідчі Служби безпеки повідомили про підозру власниці агропромислового підприємства, яка провадить господарську діяльність у взаємодії з державою агресором і є причетною до незаконного вивезення українського зерна до РФ", - сказано в повідомленні.

Як зазначають реєстри українських підприємств, колаборанткою є Любов Камша з села Бараниківка, яка до окупації регіону очолювала агропідприємство "Незалежність".

"До російської навали сільськогосподарське підприємство на території Біловодської громади називалося "Незалежність". Утім, улітку 2022 року фермерка перереєструвала його в окупаційних структурах під новою назвою "Независимость", - пише СБУ

Користуючись тим, що її родич на той час обіймав "посаду" "міністра сільського господарства і продовольства "ЛНР, підприємиця отримала дозвільні документи, необхідні для вивезення агропродукції до країн так званого "Таможенного союза". Задокументовано, що лише у серпні-вересні 2023 року вона незаконно вивезла на адресу фірми в Ростовській області РФ пшеницю на суму понад 5,5 мільйонів російських рублів. 

Фермерське господарство регулярно сплачує окупантам податки в російських рублях.

Раніше "ОстроВ" писав про сільське господарство Луганщини в умовах війни й окупації: землі сільгосппризначення в Луганській області "під Україною" наразі не обробляються взагалі, сільське господарство в Луганській області "під Україною" наразі відсутнє як таке.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Всі статті