"Неважливо, хто це почав". Один з найбагатших російських бізнесменів порівняв санкції з бомбардуванням Хіросіми

Засновник міжнародного виробника добрив "Єврохім" і вугільно-енергетичної компанії СУЕК Андрій Мельниченко в інтерв'ю газеті Financial Times порівняв санкції, введені Заходом через війну росії в Україні, з бомбардуванням Хіросіми, - пише телеграм-канал ВВС/Русская служба.

"Вона не знищила багато військових цілей, результат війни вже був визначений, але [вона] принесла величезні страждання, - каже він. - Це абсолютно те ж саме".

"Якщо ви заподіюєте шкоду мільйонам людей, які не мають жодного стосунку до конфлікту, ви військовий злочинець", - додав у бесіді про санкції Мельниченко, який посів у 2023 році першу сходинку російського рейтингу Forbes.

При цьому, відповідаючи на запитання про те, чи є злочином те, що робить росія в Україні, Мельниченко був набагато стриманішим. Під час інтерв'ю він сказав: "На мій погляд, так", однак згодом зв'язався з Financial Times і повідомив, що його відповідь стосувалася конкретних атак на цивільні об'єкти. "На мій погляд, багато подій ... ще раз: я не на місці, я не там, я не експерт, я не можу описати той чи інший конкретний випадок".

"Військові злочини безумовно є з обох сторін. Це відбувається на будь-якій війні. Це природно. Неважливо, хто це почав", - підсумував він.

Видання нагадало, що від початку російського вторгнення тільки два представники російського бізнесу жорстко висловилися проти війни. 19 квітня 2022 року це зробив засновник Тінькофф банку Олег Тіньков, який мешкає в Лондоні, 10 серпня 2023 року, за півтора року після війни, - співзасновник "Яндекса" Аркадій Волож. Проти війни в м'якій формі виступали також засновники Альфа-банку Михайло Фрідман і Петро Авен, а також Алішер Усманов в інтерв'ю.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті