"Неприємний сюрприз". Російські пенсії в "ДНР" платитимуть лише тим, хто має паспорт РФ з відміткою про реєстрацію

Російські пенсії в "ДНР" платитимуть лише тим, хто має паспорт РФ з позначкою про реєстрацію на окупованій території. Про це йдеться у роз'ясненні так званого "республіканського пенсійного фонду".

Ситуацію прокоментувала самозваний "депутат народної ради" Анастасія Селіванова.

"На багатьох пенсіонерів чекав неприємний сюрприз", - написала вона у себе в Телеграм і підтвердила, що "якщо пенсіонер - громадянин Росії, він зможе подати документи на отримання або перерахунок пенсії за російськими стандартами тільки якщо у нього є відмітка про реєстрацію в паспорті РФ" .

"Не можна пред'явити паспорт ДНР, паспорт України або адресну довідку ДНР", - чітко окреслила "депутат" серйозну проблему.

Вона нагадала, що паспорти РФ із позначкою про реєстрацію в "ДНР" стали видавати лише після 30 вересня, до цієї дати було видано 470 тисяч російських паспортів без відмітки про реєстрацію.

"Зараз на території ДНР є лише кілька пунктів, де можна поставити відмітку про реєстрацію до паспорта РФ. Щоб взяти талон, люди ночують під Міграційною службою", - розповіла товариш Селіванова.

При цьому вона не озвучила ще одну проблему – значна частина пенсіонерів, які мешкають на окупованій частині Донецької області, зовсім не мають паспортів країни-агресора.

Таким чином, право на перерахунок пенсій за російськими стандартами позбавлені десятки тисяч людей похилого віку. Згідно з роз'ясненням фейкового "пенсійного фонду ДНР", "громадяни, які не мають права на перерахунок у зв'язку з відсутністю російського паспорта… будуть забезпечені пенсійними виплатами у розмірі, раніше встановленому відповідно до законодавства ДНР", тобто лише 10 тисяч російських рублів.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті