Неонацист Ян Петровський перебуває в ізоляторі тимчасового тримання фінської прикордонної служби. Поліція готова розслідувати його злочини, вчинені на території України

Поліція Фінляндії розпочала попереднє слідство щодо одного з лідерів так званої диверсійно-штурмової розвідгрупи "Русич", росіянина Яна Петровського (Воїслава Тордена). Про це повідомляє фінський суспільний мовник YLE 9 грудня, - пише BBC News.

"У п'ятницю Верховний суд Фінляндії відмовив в екстрадиції Петровського в Україну, яка звинувачує його у військових злочинах у 2014-2015 роках на території Донецької та Луганської областей. Суд не знайшов підстав для затримання і постановив негайно звільнити Петровського, якого в Україні підозрюють у військових злочинах. Однак YLE повідомляє, що зараз Петровський перебуває в ізоляторі тимчасового тримання прикордонної служби Фінляндії", - йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що за даними цього ЗМІ, Петровський був занесений до списку санкцій ЄС у зв'язку зі злочинами, скоєними в Україні, проте змінив ім'я і зміг в'їхати до Фінляндії за новими документами.

Згідно з публікацією, заступник генпрокурора Фінляндії Юкка Раппе може ухвалити рішення про початок повноцінного розслідування найближчими днями. Фінські правоохоронні органи розглядатимуть докази, надані Україною, яка звинувачує Петровського в тероризмі, пише фінське ЗМІ.

"Це розслідування буде винятковим, оскільки затриманий не є громадянином Фінляндії, а його можливі злочини були скоєні не на території країни. Однак такі розслідування можливі, якщо вони відбуваються "в інтересах слідства і здійснення правосуддя", - сказано в публікації YLE.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія відмовилася екстрадувати неонациста Яна Петровського в Україну.

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті