Фінляндія відмовилася екстрадувати неонациста Яна Петровского до України

Фінляндія відмовилася екстрадувати лідера неонацистської ДШРГ "Русич" Яна Петровского (Воїслава Тордена) в Україну. Про це повідомило фінське видлання "Helsingin Sanomat" 8 грудня.

"Згідно з рішенням Верховного Суду Фінляндії, більше немає умов для тримання Тордена під вартою, тому його необхідно негайно звільнити", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Верховний суд Фінляндії вирішив, що умови утримування в'язнів в українських тюрмах нібито порушують норми Конвенції з прав людини. Там вважають, що в Україні бойовику, який відкрито зізнавався у воєнних злочинах, скоєних на Донбасі, "загрожуватиме поводження, яке принижує гідність".

Зокрема, у рішенні суду вказується, що  умови в українських в'язницях "ще більше погіршилися під час війни" і "можуть становити загрозу життю та здоров'ю". Крім того, у Фінляндії вважають, що стосовно Петровского можуть бути застосовані тортури та насильство, як до "особи, яку підозрюють у співпраці з росією".

Підкреслюється, що Верховний суд Фінляндії постановив негайно звільнити російського воєнного злочинця з під варти.

Раніше повідомлялось, що Україна направила до Фінляндії запит про екстрадицію неонациста Петровського, одного з колишніх командирів групи "Русич".

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті