Не лише заморозити, але й вилучити: у ЕС розповіли о планах направити російські гроші на відбудову України

Євросоюз вже багато зробив, щоб заморозити російські активи та обмежити їх використання у фінансуванні російської «машини війни», але можливість їх вилучення та спрямування на цілі відновлення України потребує подальшого опрацювання з правової точки зору. Про це заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, - повідомляє Укрінформ.

«Наша мета - не лише заморозити, але й вилучити російські активи. Але це стосується, в першу чергу, правової основи таких дій. Ми працюємо над цим. Ми створили оперативну групу, до якої увійшли експерти від усіх країн-членів та міжнародні експерти, я яка так і називається: «Затримати й заморозити». Це дозволяє не лише позначити ті активи, що були заморожені, але також визначити правові передумови, за яких ці активи можуть бути вилучені та використані, наприклад, для відновлення України», - сказала фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що в ЄС присутня політична воля, щоб використати заморожені російські активи для відновлення України, але правове визначення таких дій все ще потребує уточнення.

«Ще багато має бути зроблено для досягнення цієї мети. При цьому дуже важливо пам’ятати, - так, ми наполягаємо на дотриманні верховенства права. Але це означає, що ми й дотримуємося верховенства права. Тож цей процес (вилучення російських активів – ред.) має бути виваженим з правової точки зору», - наголосила вона..

Нагадаємо, що  сьогодні у Берліні під егідою Німецького головування в G7 та Європейської Комісії відбувається Міжнародна конференція експертів з відновлення України, яка залучила найкращих фахівців з усього світу. Ці експерти мають представити стратегію повоєнної відбудови України, яка стане основою для конкретних програм з реконструкції та відновлення України за участю міжнародного співтовариства.

Як повідомлялося, Євросоюз виділить Україні 1 мільярд євро екстреної допомоги для відновлення енергопостачання.

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті