Не лише заморозити, але й вилучити: у ЕС розповіли о планах направити російські гроші на відбудову України

Євросоюз вже багато зробив, щоб заморозити російські активи та обмежити їх використання у фінансуванні російської «машини війни», але можливість їх вилучення та спрямування на цілі відновлення України потребує подальшого опрацювання з правової точки зору. Про це заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, - повідомляє Укрінформ.

«Наша мета - не лише заморозити, але й вилучити російські активи. Але це стосується, в першу чергу, правової основи таких дій. Ми працюємо над цим. Ми створили оперативну групу, до якої увійшли експерти від усіх країн-членів та міжнародні експерти, я яка так і називається: «Затримати й заморозити». Це дозволяє не лише позначити ті активи, що були заморожені, але також визначити правові передумови, за яких ці активи можуть бути вилучені та використані, наприклад, для відновлення України», - сказала фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що в ЄС присутня політична воля, щоб використати заморожені російські активи для відновлення України, але правове визначення таких дій все ще потребує уточнення.

«Ще багато має бути зроблено для досягнення цієї мети. При цьому дуже важливо пам’ятати, - так, ми наполягаємо на дотриманні верховенства права. Але це означає, що ми й дотримуємося верховенства права. Тож цей процес (вилучення російських активів – ред.) має бути виваженим з правової точки зору», - наголосила вона..

Нагадаємо, що  сьогодні у Берліні під егідою Німецького головування в G7 та Європейської Комісії відбувається Міжнародна конференція експертів з відновлення України, яка залучила найкращих фахівців з усього світу. Ці експерти мають представити стратегію повоєнної відбудови України, яка стане основою для конкретних програм з реконструкції та відновлення України за участю міжнародного співтовариства.

Як повідомлялося, Євросоюз виділить Україні 1 мільярд євро екстреної допомоги для відновлення енергопостачання.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті