"Не готові працювати на росіян". У Маріупольському порту до окупації працювали 3,5 тисячі осіб, зараз - тільки 200

У Маріупольському порту, де до російської окупації працювали 3,5 тисячі осіб, зараз ледь налічується 200 працівників. Про це з посиланням на керівництво захопленого порту йдеться у фільмі проєкту "Мирні".

"Обсягу, перевалки немає - значить заробітних плат немає, люди розбіглися. Частина розбіглася через переконання, хтось не готовий працювати на росіян, хтось не готовий чекати, коли тут все налагодиться", - йдеться в сюжеті.

До російської окупації, розповідає одна зі співробітниць, у Маріупольському порту при повному завантаженні працювали близько 3,5 тисяч осіб. Зараз залишилося близько 200 співробітників із числа місцевих жителів. 

За законної влади порт обслуговував два підприємства - "Азовсталь" і металургійний завод ім. Ілліча. "Порт працював переважно на експорт металопродукції в ті країни, які працювали з Україною. Зараз, по-перше, немає продукції, по-друге, торговельні зв'язки потрібно налагоджувати заново", - зізнаються працівники порту.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.07.2025
14:00

«Уявіть, якщо таліби теж захочуть на СВО». Російські ЗМІ про Україну

Можливо, Трамп думав, що зараз він махне чарівною паличкою і все - війська встануть, почнуться мирні переговори. Але реальність така, що якщо так станеться, то відразу ж почнеться накачування України новим озброєнням для продовження війни.
Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Всі статті