"Не готові працювати на росіян". У Маріупольському порту до окупації працювали 3,5 тисячі осіб, зараз - тільки 200

У Маріупольському порту, де до російської окупації працювали 3,5 тисячі осіб, зараз ледь налічується 200 працівників. Про це з посиланням на керівництво захопленого порту йдеться у фільмі проєкту "Мирні".

"Обсягу, перевалки немає - значить заробітних плат немає, люди розбіглися. Частина розбіглася через переконання, хтось не готовий працювати на росіян, хтось не готовий чекати, коли тут все налагодиться", - йдеться в сюжеті.

До російської окупації, розповідає одна зі співробітниць, у Маріупольському порту при повному завантаженні працювали близько 3,5 тисяч осіб. Зараз залишилося близько 200 співробітників із числа місцевих жителів. 

За законної влади порт обслуговував два підприємства - "Азовсталь" і металургійний завод ім. Ілліча. "Порт працював переважно на експорт металопродукції в ті країни, які працювали з Україною. Зараз, по-перше, немає продукції, по-друге, торговельні зв'язки потрібно налагоджувати заново", - зізнаються працівники порту.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Світ
30.06.2025
14:00

“Закінчується епоха в історії Донбасу, якої ми більше ніколи не побачимо”. Польські медіа про Україну і українців

...Майже 84 відсотки опитаних українців у Познані ніколи не стикалися з дискримінацією, майже 80 відсотків – ніколи не відчували, що місцеві мешканці ставляться до них із засторогою.
Всі статті