Наявність паспорта РФ в окупованому Мелітополі стає обов’язковою умовою при отриманні ліків, медстраховки й електропостачання

Наявність російського паспорта на окупованій території Запорізької області, зокрема, в Мелітополі, стає обов’язковою умовою при отриманні ліків, медичної страховки й укладанні договорів на електропостачання. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі "Єдиних новин" 26 травня.

"З 1 червня заборонять видачу безкоштовних ліків тим, хто не отримав аусвайс – без ліків залишаться важкохворі, життя яких залежить від медикаментів", – зазначив Федоров.

Уточнюється, що, крім того, мешканців змушують переукладати договори на електропостачання, і обов'язкова умова при цьому – наявність роспаспорту.

"Без медичної страховки, яку можливо оформити тільки при наявності роспаспорта, не будуть безкоштовно лікувати мешканців", – сказано також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що окупанти на Луганщині збирають дані про підлітків, які не отримали паспорти РФ, та їхніх батьків.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донецьк
08.02.2026
17:46

Як в окупованому Донецьку незграбно намагалися згадати забуті імена «билинних героїв республіки». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу намагалися викликати у жителів «республіки» почуття гордості за те, що «русский мир» зробив з колись квітучим регіоном, героїзували відвертих бандитів і вчили любити Батьківщину. Вийшло не дуже – кілька...
Луганськ
06.02.2026
09:00

Аналог квартир-студій і нуль копійок з бюджету: місце компактного проживання ВПО від Біловодської громади

По суті, це звичайний одноповерховий будинок на чотири цілком окремі квартири. Для цих квартир спільним є лише коридор – аналог просторого під'їзду, тамбуру.
Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Всі статті