Нацбанк виводить з ринку "Сенс Банк" Фрідмана та пропонує його націоналізувати

Правління Національного банку ухвалило рішення вивести з ринку "Сенс Банк" (колишній "Альфа Банк") та звернулось до Кабінету міністрів з проханням його націоналізації. Про це 20 липня повідомила прес-служба НБУ. 

У Нацбанку зазначили, що кінцевими власниками "Сенс Банку" є громадянин росії та Ізраїлю Михайло Фрідман, громадянини РФ Петро Авен і Андрій Косогов. Вони під санкціями ЄС та багатьох інших країн за підтримку агресії проти України. 

"Це завдає значного репутаційного ризику і чинить істотний негативний вплив на діяльність банку", - йдеться в повідомленні.

В НБУ також відзначили погіршення платіжної дисципліни позичальників "Сенс Банку", через що капітал фінустанови за період із 1 березня до 1 липня зменшився на 50%, коли в інших системно важливих банках він у цілому збільшився на 29%.

Крім того, за даним Національного банку, власники "Сенс Банку" не здатні виконувати зобов’язання про підтримання достатнього рівня капіталу та вжиття своєчасних заходів для запобігання неплатоспроможності.

На підставі рішення НБУ з 21 липня у банку буде введено тимчасову адміністрацію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Сервіси для українців поки працюватимуть у звичайному режимі, без додаткових обмежень. Також без обмежень прийматимуть платежі юридичних осіб.

Нацбанк звернувся до Кабміну із пропозицією щодо націоналізації "Сенс Банку". Якщо уряд ухвалить таке рішення, то банк стане державним, а власникийого істотної частки будуть позбавлені права розпоряджатися своїми активами та відчужувати їх у будь який спосіб.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті