Насильно вивезені в росію українці можуть оформити посвідчення на повернення в Україну – ДМС

Українці, насильно вивезені до РФ, можуть оформити посвідчення на повернення в Україну, починаючи з 14 листопада. Про це повідомила Державна міграційна служба (ДМС) України у Facebook 14 листопада.

"Сьогодні набрала чинності постанова, яка допоможе насильно вивезеним до РФ українцям повернутися додому, – сказано в повідомленні. – Йдеться про постанову Уряду України, яка затверджує Порядок реалізації експериментального проєкту щодо оформлення і видачі на території України посвідчення особи на повернення в Україну".

Підкреслюється, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ до України понад один мільйон наших співгромадян були насильно депортовані, переміщені або вивезені з окупованих територій до РФ.

Уточнюється, що в цих людей було вилучено, викрадено або знищено документи, які посвідчують їх особу і підтверджують належність до громадянства України, і, як правило, саме через це вони продовжують залишатися в росії та позбавлені можливості повернутися на контрольовану українським урядом територію.

"За таких умов ці люди фактично опинилися поза межами правового поля України та будь-якого правового поля взагалі", – пише відомство.

У повідомленні зазначається, що реалізація ініційованого ДМС України експериментального проєкту допоможе нашим співгромадянам, а також особам без громадянства, які постійно проживали в Україні і піддалися насильницькому переміщенню, бути ідентифікованими і отримати шанс, щоб повернутися в Україну.

Зокрема, порядком передбачено, що оформлення та передача посвідчень на повернення в Україну для осіб, які примусово були вивезені на територію держави-агресора і втратили свої документи, може здійснюватися без їхньої особистої присутності, а лише за зверненням їх близьких осіб, законних представників або Мінреінтеграції.

Раніше повідомлялось, що рашисти депортували 300 дітей із окупованої Запорізької області.

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті