"Нас дурили". Пєсков назвав Мінські угоди грою в наперстки

Мінські угоди були грою в наперстки, оскільки країни Заходу начебто обманювали росію. Про це сказав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков у програмі "Москва. Кремль. Путін", - повідомляють росЗМІ.

За його словами, таке ставлення до договору посилило ситуацію та наблизило "спеціальну військову операцію".

"Так, із Мінськими угодами — це була гра з нами в наперстки, нас дурили. І це посилило ситуацію, це спонукало багато в чому київський режим, розв'язало їм руки на те, щоб влаштовувати у себе в країні бійню росіян, і це наблизило спеціальну військову операцію", - сказав він.

РосЗМІ зазначають, що так Пєсков прокоментував заяву колишнього президента Франції Франсуа Олланда про те, що метою Мінських угод була підготовка української армії до воєнного конфлікту.

Як повідомлялося раніше, РФ не виконувала головних положень протоколу, підписаного 5 вересня 2014 року в Мінську. Зокрема, Мінський протокол передбачав негайне двостороннє припинення застосування зброї, постійно діючий моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ, виведення незаконних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків та найманців із території України.

Натомість Росія на постійній основі підтримувала окупаційну владу Донбасу зброєю, боєприпасами, бойовою технікою та особовим складом. Росія також категорично виступала проти моніторингу неконтрольованої Україною ділянки державного кордону, через яку на окупований Донбас регулярно заходять колони військової техніки і через яку з ОРДЛО вивозилося українське вугілля, продукція українських металургійних заводів тощо.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті