"Нас дурили". Пєсков назвав Мінські угоди грою в наперстки

Мінські угоди були грою в наперстки, оскільки країни Заходу начебто обманювали росію. Про це сказав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков у програмі "Москва. Кремль. Путін", - повідомляють росЗМІ.

За його словами, таке ставлення до договору посилило ситуацію та наблизило "спеціальну військову операцію".

"Так, із Мінськими угодами — це була гра з нами в наперстки, нас дурили. І це посилило ситуацію, це спонукало багато в чому київський режим, розв'язало їм руки на те, щоб влаштовувати у себе в країні бійню росіян, і це наблизило спеціальну військову операцію", - сказав він.

РосЗМІ зазначають, що так Пєсков прокоментував заяву колишнього президента Франції Франсуа Олланда про те, що метою Мінських угод була підготовка української армії до воєнного конфлікту.

Як повідомлялося раніше, РФ не виконувала головних положень протоколу, підписаного 5 вересня 2014 року в Мінську. Зокрема, Мінський протокол передбачав негайне двостороннє припинення застосування зброї, постійно діючий моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ, виведення незаконних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків та найманців із території України.

Натомість Росія на постійній основі підтримувала окупаційну владу Донбасу зброєю, боєприпасами, бойовою технікою та особовим складом. Росія також категорично виступала проти моніторингу неконтрольованої Україною ділянки державного кордону, через яку на окупований Донбас регулярно заходять колони військової техніки і через яку з ОРДЛО вивозилося українське вугілля, продукція українських металургійних заводів тощо.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті