"Народний супутник" дасть ЗСУ раніше недоступні можливості - Резніков

У результаті купівлі супутника, який використовує технологію SAR, ЗСУ та ГУР матимуть відомості, які раніше взагалі не могли отримувати, щоб ефективніше завдавати ударів по окупантам. Про це 19 серпня у Facebook повідомив міністр оборони Олексій Рєзніков.

"Завдяки зібраним українцями грошам, волонтери змогли придбати один супутник, який використовує технологію SAR – це означає, що він "бачить" вночі, через хмари тощо. Тобто він працюватиме на інтереси оборони України 24/7. "Купити" – це не перебільшення. Він видобуватиме інформацію для потреб оборони України стільки, скільки фізично існуватиме і виконуватиме свої функції", - наголосив міністр оборони.

Глава Міноборони зазначив, що отримання високоточних боєприпасів для гармат, а також різних систем MLRS дозволило українській армії "піднятися на кілька щаблів догори". Однак для ефективної роботи цих інструментів потрібно було також підвищити можливості розвідки на тактичному та оперативному рівні.

"Наразі ми отримуємо інформацію із супутників від партнерів. Але ці дані переважно з оптичних супутників, які мають свої технологічні обмеження щодо роботи вночі, коли хмарно, поле бою заволокло димом, йде сніг або є інші перешкоди. Крім цього, ці відомості надходять із певною затримкою і не за всіма напрямками, які в той чи інший момент важливі для наших військових. Тепер ситуація буде принципово іншою", - заявив Резніков.

Паралельно з покупкою супутника було придбано доступ до цілого сузір'я супутників. Їхню базу фото наші військові зможуть використати протягом року. Причому розшифрування самих супутників буде організовано так, щоб дані надходили максимально оперативно.

"Тобто наша армія почне отримувати відомості, які взагалі не могла отримувати раніше. Причому робитиме це швидко, тоді, коли потрібно, і звідти, звідки потрібно", - додав Резніков.

Він додав, що в той же час дані від партнерів все ще будуть важливим компонентом нашої поінформованості. Поєднання цих даних лише покращить якість рішень.

Резніков також зазначив, що Генеральний штаб та військова розвідка під час аналізу конкретних пропозицій на ринку встановили, що саме компанія ICEYE є справжнім "космосом". Причому це стосувалося як можливостей компанії, а й вартості.

"Зрештою, завдяки українському підприємцю Максиму Полякову в процесі переговорів вдалося отримати такі умови, які зробили космічну мрію реальністю", - заявив Резніков.

Все це призведе до того, що незабаром кожен HIMARS, М270 або MARS II, а також кожна гармата або САУ з високоточними снарядами, зможуть більш ефективно знищувати ворога.

"Всі знають, як майстерно працюють наші воїни під керівництвом військового командування. Уявіть, що вони почнуть робити з російськими окупантами, коли отримають додаткові можливості", - сказав міністр оборони.

Зазначимо, що лише вибухи на аеродромі в окупованих Саках вивели з ладу понад половину морської авіації Чорноморського флоту росії.

Статті

Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Всі статті