Наміри Макрона скерувати війська в Україну підтримують все більше політиків із країн НАТО – FТ

Західні політики все більше підтримують заяву президента Франції Еммануеля Макрона про ймовірне скерування військ в Україну. Про це пише Financial Times 31 березня, - повідомив Гордон.

Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила Financial Times, що зараз не час скеровувати війська та країна не готова обговорювати це на цьому етапі, але в довгостроковій перспективі не можна нічого відкидати.

"Висловлення Валтонен, яке підтримали лідери та офіційні особи країн Балтії, наголошує, що Макрон завоював прихильність передових членів НАТО після його нещодавніх заяв у бік Росії і попереджень про те, що поразка Москви в Україні має першорядне значення для безпеки Європи", – йдеться в статті.

Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте також позитивно відгукнулася щодо спроби Макрона створити "стратегічну двозначність".

"Що мені сподобалося в недавніх заявах президента Макрона, то це те, що він сказав: чому ми маємо нав'язувати собі червоні лінії, коли [президент країни-агресора РФ Володимир] Путін, по суті, не має жодних червоних ліній?" – зазначила вона.

Голова комітету із закордонних справ парламенту Литви Жигімантас Павільйоніс вважає, що Макрон робить "наймудріший крок".

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що втручання Макрона "трохи розбудило лідерів Європи" і дало зрозуміти, що безпечніше відправляти зброю та гроші в Україну. "Це змушує Путіна турбуватися про те, що насправді може зробити Європа. Таке нестандартне мислення корисне", – зазначив він.

Крім того, Фінляндія і країни Балтії об'єднуються навколо традиційних ідей Франції про те, що ЄС має відігравати велику роль у спільних військових закупівлях і співробітництві в оборонній промисловості, маючи для цього відповідний бюджет.

Водночас посадовці й дипломати сумніваються в тому, чи зможе Франція зробити більше у практичному плані, щоб допомогти Україні. Європейський посол у країнах Балтії зазначив, що захоплений "великим жестом" Макрона щодо України, проте сумнівається, що Франція завжди виконує свої обіцянки, про які каже. За словами кількох посадовців, вони надають більше переваги у внесок Німеччини в регіональну безпеку, ніж Франції чи Великобританії.

Як повідомлялося, нагадування про те, що 210 років тому російські війська захопили Париж і "взяли під захист французькі міста" з'явилося на офіційних ресурсах Міністерства закордонних справ РФ. У відомстві заявили, що Росія "зіграла найважливішу роль у збереженні Франції в її кордонах".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті