НАБУ і САП викрили схему привласнення електроенергії Укренерго на 716 млн грн

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему привласнення електричної енергії Укренерго та легалізації коштів, отриманих за неї. Збитки становлять 716 млн грн. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Слідство встановило, що в березні 2022 року один з найбільших в Україні трейдерів на той час ТОВ "Юнайтед Енерджі" закупила у ПрАТ "НЕК "Укренерго" електроенергію на суму понад 716 млн грн. Незважаючи на її заборгованість перед товариством керівник відповідного департаменту "Укренерго" не зупиняв продаж. Водночас один із комерційних банків виступив гарантом оплати, коли рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно, що порушує процедуру.

У НАБУ розповіли, електроенергію потім продавали реальним учасникам ринку. Отримані кошти організатор схеми, який є бізнес-партнером учасника справи НАБУ і САП про розкрадання коштів ПриватБанку, вивів на рахунки підконтрольної закордонної компанії.

"Гроші за поставлену електроенергію Укренерго не отримало. Коли ж товариство звернулося до банка-гаранта, аби погасити заборгованість, йому відмовили", - йдеться у повідомленні.

Підозру повідомили організатору схеми, директору департаменту ПрАТ "НЕК "Укренерго", голові правління комерційного банку та директору приватної компанії. 

Зазначено, що на кошти у сумі понад 700 млн грн, що знаходяться на рахунках залучених до схеми компаній, накладено арешт.

Як повідомлялося, в "Укренерго" стурбовані стрімким зростанням споживання електроенергії та попередили про ризики сбою системи. 

Статті

Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Всі статті