На будівлі МВС у Празі вивісили зображення путіна у мішку для трупів (ФОТО)

На фасаді штаб-квартири Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки в Празі вивішено чеський та український державні прапори, а між ними – зображення російського диктатора путіна, «упакованого» в мішок для транспортування мертвих тіл. Про це повідомляє "Чеське радіо".

За словами глави МВС Віта Ракушана, який опублікував фото у Twitter, ця інсталяція закликає людей усвідомити, хто наш друг, а хто посів позицію ворога. У створенні інсталяції на приміщенні Міністерства внутрішніх справ взяло участь товариство «Декомунізація».

«Усім нам я хотів би побажати, щоб у цей важкий час ми зберігали відвагу і стійкість, як і засновники Чехословаччини 1918-го, – заявив у Twitter з приводу інсталяції міністр Ракушан у день святкування 104-ї річниці заснування Чехословаччини. – Незалежність і свобода, яку ми тоді здобули, перетворилася для нас на природний стан, але ця ера закінчилася. І зараз, опинившись віч-на-віч з агресором, доведеться знову довести, що ми під чеським прапором будемо з гордістю захищати свободу і боротися за незалежність».

У повідомленні наголошується, що Чеська Республіка з першого дня повномасштабного вторгнення російських військ на українську територію надає гуманітарну та військову допомогу, що бореться за свою свободу. Експорт військового матеріалу з Чехії в Україну, як раніше повідомила чеська міністр оборони Яна Чорнохова, 2022-го вже обчислюється 47 млрд крон (1,9 млрд євро), безпосередньо з держбюджету Чехії українській стороні було надано допомогу на суму 4,2 млрд крон (169,7 млн. євро).

З кінця лютого Чехія на своїй території видала візи тимчасового захисту більш ніж 450 тисячам українських біженців, які отримують у країні медичне обслуговування, соціальну допомогу, а також можуть безперешкодно влаштовуватись на роботу, а також навчатися у чеських навчальних закладах.

Два тижні тому Мінфін Чехії також повідомив, що до кінця вересня чеська держава безпосередньо на підтримку українських біженців виділила 13,9 млрд. крон (562 млн. євро), а муніципалітети до кінця липня інвестували ще 3 млрд. крон (121 млн. євро).

Як повідомлялося, у Чехії постамент радянського пам'ятника перетворили на "пральну машину".

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті