На завтрашньому "Рамштайні" обговорят передачу Україні винищувачів F-16 для посилення ППО

Засідання у форматі "Рамштайн", яке відбудеться 25 травня, буде присвячено посиленню ППО України, передачі їй боєприпасів і винищувачів F-16. Про це на брифінгу повідомив прес-секретар Пентагону Патрік Райдер.

Представник Міноборони США анонсував, що зустріч у форматі "Рамштайн" традиційно розпочнеться з того, що Україна повідомить про поточну безпекову ситуацію в країні та розповість про свої нагальні потреби.

"Я очікую, що наземна протиповітряна оборона і далі залишатиметься пріоритетною темою обговорення, так само як і боєприпаси для забезпечення, знову ж таки, їхньої здатності вести бойові дії. А потім буде також дискусія про підготовку F-16", - розповів Райдер.

Він також поінформував, що навчання українських пілотів на F-16 відбуватиметься на майданчиках у Європі.

"Що стосується більш детальної інформації і того, коли ці навчання почнуться, як ці літаки будуть надані і хто їх надасть, я не можу сказати", - додав представник Пентагону.

Як повідомлялося, низка країн Європи, зокрема Польща, почали тренування українських пілотів на винищувачах F-16.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті