На цвинтарі ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї кількість поховань зросла в сім разів за два місяці

На цвинтарі ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї кількість поховань зросла в сім разів за два місяціЧисло поховань на цвинтарі у станиці Бакинська Краснодарського краю, на якому ховають бійців «ЧВК Вагнера», зросло у сім разів за останні два місяці. Про це свідчать супутникові знімки, опубліковані The New York Times, пише телеграм-канал "Агентство.Новости".

Зокрема супутникове зображення, зроблене 24 січня, показує близько 170 поховань на цвинтарі. На зробленому 24 листопада знімку могил було у сім разів менше, пише NYT.

Про існування цвинтаря неподалік полігону «ЧВК Вагнера» в Молькіно вперше у грудні повідомив активіст і колишній офіцер ВПС Віталій Вотановський, згодом Євген Пригожин підтвердив, що ділянка використовується для поховання бійців ПВК. Вотановський каже, що йому про цвинтар у Бакинській розповіли місцеві жителі, і додає, що там ховають незатребувані тіла. За словами активіста, місцеві жителі стверджують, що багато бійців, швидше за все, були кремовані.

У відео, на якому Євген Пригожин вербує ув'язнених у колонії, засновник «ЧВК Вагнера» обіцяє подбати про тіла загиблих і говорить про можливість поховання «біля каплиці “ЧВК Вагнера”».

NYT також проаналізувала відео візиту Пригожина в розташовану за кілька кілометрів від цвинтаря каплицю ПВК. На кадрах журналісти визначили ряди зі стінами, типовими для поховання кремованих останків. Загалом газета нарахувала 21 низку поховань із 42 відділеннями у кожному, що свідчить про сотні похованих у каплиці.

Наприкінці грудня представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі оцінив ¦угруповання «ЧВК Вагнера» у 50 тисяч осіб, 40 тисяч із яких — ув'язнені. Пізніше у Білому домі повідомили, що понад 4 тисячі відправлених в Україну бійців «ЧВК Вагнера» було вбито, 10 тисяч поранено.

Статті

Луганськ
27.01.2023
16:00

«Мені потрібно було з кимось поговорити про це. Я боюсь". Луганський щоденник

«У моєму оточенні немає психічно здорових людей», - ця фраза зараз нормальніша, ніж зворотне твердження. У мамський чат викладають понівечені тіла вбитих військових. Чат, де обговорюють списки на пологи, лікарів та дитячі виплати.
Країна
27.01.2023
12:46

Гроші у дефіциті. Чи вистачить уряду коштів для бюджетних видатків

Порівняно з передвоєнним роком експорт у грошах впав на 39,3%, імпорт – на 23,8%. Відповідно, на 39,3% зменшилися доходи держави від експортного податку на додану вартість та на 23,8% - від імпортного. При цьому ПДВ – один із головних наповнювачів...
Донецьк
26.01.2023
13:42

Закінчився запас міцності та терпіння. Донецький щоденник

Усі вони різко відрізняються від корінних жителів Донбасу. Вичислити їх можна не лише за зовнішніми ознаками та характерною говіркою. Вони багато матюкаються та смітять. У громадських місцях поводяться по-хамськи і до оточуючих ставляться навмисне...
Всі статті