На "Рамштайні" домовилися про зміцнення української ППО та навчання наших пілотів на F-16

Три ключові питання щодо підтримки України обговорили на зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 25 травня. Про це на брифінгу повідомив голова Пентагону Ллойд Остін.

"В першу чергу від міністра оборони України Резнікова ми почули інформацію про потреби для українських захисників на місяці і роки вперед. Увесь світ бачить результати та досягнення Збройних сил України. Я переконаний, що їхні успіхи триватимуть", - сказав Остін.

По-друге, за тверджденням очільника Пентагону, мова йшла про потреби, які є критичними для захисту України, і багато країн заявили, що будуть їх закривати.

"Це наземна протиповітряна оборона, контактна група буде допомагати Україні захищати небо", - наголосив голова Міноборони США.

Третім пунктом на "Рамштайні" обговорювалась підтримка України щодо нарощування спроможностей оборонної промисловості. Зокрема, створення ремонтного хабу для західної техніки.

Також союзники та партнери України оголосили на зустрічі про плани навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включаючи F-16.

"Європейську коаліцію з навчання українських пілотів очолять Данія та Нідерланди. Тренувальну структуру буде розроблено у найближчі тижні. У цьому процесі також братимуть участь Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. Вони вже раніше пропонували свою допомогу щодо навчань", - повідомив Ллойд Остін.

Статті

Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Країна
24.05.2023
12:51

Роман Світан: На Слов'янськ та Краматорськ росіяни точно не підуть, це виключено

Ми маємо залишити у себе в тилу (у Криму) чисту територію, де не буде росіян зі зброєю. Це може статися до кінця літа – початку осені. А ось з осені може розпочатися операція зі звільнення Донбасу. Тоді вже Україна може отримати сучасні винищувачі F...
Всі статті