На польському Підкарпатті понад 5 тис біженців з України мешкають у місцях колективного проживання, є вільні місця ще для 277 осіб - ЗМІ

На польському Підкарпатті понад п'ять тисяч біженців з України мешкають у місцях колективного проживання, є ще вільні місця для 277 осіб. Про це сказала підкарпатська воєвода Тереза ​​Кубас-Гуль, - повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що з липня діють нові правила допомоги біженцям з України. Більше немає пільги у розмірі 40 злотих на день для приватних осіб, які приймають громадян України. Зараз держава оплачує лише проживання в місцях колективного розміщення.

На Підкарпатті таких місць 14 - у Новій Дембі, Ярославі, Полянчику, Цешанові, Перемишлі, Триньчі, Ропчицях, Кольбушовій, Ряшеві, Кросні та Ґожицях.

«Ми маємо три контракти з органами місцевого самоврядування, сім з неурядовими організаціями і три із суб’єктами підприємницької діяльності. Цими договорами ми забезпечили 817 місць», - сказала Тереза ​​Кубас-Гуль, додавши, що не всі місця було зайнято.

Дані воєводського управління свідчать, що у 2023 році на Підкарпатті прийняли 2200 біженців з України. Дві тисячі людей знайшли житло у приватних будинках, решта — у місцях колективного проживання.

Тереза ​​Кубас-Гуль також запевнила, що місця колективного проживання перебувають під особливим наглядом, їх перевірятимуть без попередження, щоб «переконатися, що ці люди живуть в гідних умовах».

Воєвода також зазначила, що до кінця минулого року ніхто не перевіряв, як живуть біженці, де вони живуть і чи взагалі проживають.

Вступивши на посаду, запевняє воєвода, вона здійснила шість перевірок, три з яких стосувалися місць колективного розміщення.

«Вони виявили низку порушень. Одна з ґмін не вела облік людей. Теоретично вона могла отримувати 40 злотих на день за людей, яких фактично не було», — пояснила Тереза ​​Кубас-Гуль.

Наприкінці червня цього року підкарпатські муніципалітети надіслали до воєводського управління інформацію, яка показала, що на їхній території є 925 біженців з України, з яких понад 800 живуть у приватних осіб.

Воєвода також повідомила, що у 2023 році було виплачено трохи більше одного мільйона 881 тисячі злотих за перебування біженців у місцях колективного розміщення, а до половини цього року - ще 792 тисячі злотих.

Угоди мали три ґміни: Жакліків, ​​Нова Демба та Кросно. Однак ті, хто приймав біженців у своїх домівках, водночас виставили рахунки на більш, як 49 395 000 злотих, йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, на прохання України Польща заохочуватиме українців повертатися додому для служби в армії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.07.2025
14:00

«Уявіть, якщо таліби теж захочуть на СВО». Російські ЗМІ про Україну

Можливо, Трамп думав, що зараз він махне чарівною паличкою і все - війська встануть, почнуться мирні переговори. Але реальність така, що якщо так станеться, то відразу ж почнеться накачування України новим озброєнням для продовження війни.
Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Всі статті