На пляжі в районі Маріупольського порту рівень радіації перевищив норму в 15,5 разів

Підвищений у 15,5 разів радіаційний фон зафіксовано на пляжі Піщаний в районі порту тимчасово окупованого Маріуполя. Про це 28 листопада повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у Телеграмі.

Зазначається, що рівень радіації там становив 4,04 мкЗв/г при рівні безпеки для людини 0,26 мкЗв/г. Тобто зафіксований показник у понад 15 разів більший за норму. 

Російські пропагандисти називають таке зростання рівня радіації "безпечним" і пояснюють його штормом.

"Насправді обидва твердження хибні. Дійсно, в районі пляжу Піщаний існують так звані "чорні піски", які "фонять". Та дійсно, точковий рівень радіації цих пісків при нормальному житті міг нашкодити, лише якщо проводити тут системно купу часу", - пояснив Андрющенко.

Однак, за його словами, справжня причина високого рівня та оголення пісків – не шторм, а бомбардування та ракетні обстріли міста російськими окупантами. 

Радник мера також зазначив, що подібне підвищення радіаційного фону, ймовірно, можна зафіксувати на "Азовсталі". Загарбники не вимірюють ці показники й не аналізують склад ґрунту та пилу, що розносяться вітром по місту і дощем в море. Таким чином, на думку Андрющенка, росіяни намагаються приховати справжній екоцид.  

Як повідомлялося, у Маріуполі за декілька днів загинули 6 окупантів.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті