На окупованих територіях масово судять людей за недоносництво - правозахисники

Окупаційні суди на тимчасово окупованих територіях України почали ухвалювати вироки щодо місцевих жителів за недоносництво. Про це Східна правозахисна група повідомила у Фейсбуці 24 червня.

«На даний момент нам відомо про 96 вироків щодо місцевих жителів, яких засудили до тюремного ув'язнення за недоносництво», - заявили правозахисники.

За їхніми даними, як правило, силовики затримують якусь людину за нібито підозрою в організації чи скоєнні «теракту», «вибивають» у неї зізнання, і вона підписує свідчення, де оговорює ще ряд осіб, які нібито знали про її діяльність.

Потім до цих людей приходять силовики і на підставі вибитих свідчень і в межах ст. 205.6 КК РФ (неповідомлення до органів влади, уповноважені розглядати повідомлення про злочин, про осіб, які за достовірно відомими відомостями вчиняють або вчинили злочин) починаються репресії - обшуки, затримання, засудження.

Як повідомлялося, на окупованій Луганщині затримали "заштатного" священика московського патріархату, який відкрито засуджував війну в Україні.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті