На окупованій Луганщині затримали "заштатного" священика московського патріархату, який відкрито засуджував війну в Україні

В окупованому Старобільському районі Луганської області затримали клірика Сєвєродонецької єпархії московського патріархату архімандрита Феогноста (Пушкова) з Марківки, який, залишаючись в окупації, публічно засуджував війну в Україні. Про це пише "Новая газета" 22 червня.

"У "ЛНР" затримали і, можливо, піддали тортурам клірика Московського патріархату, який засуджував війну в Україні", - ідеться в повідомленні.

"Я в швидкій між життям і смертю, мене хочуть закрити в поліції... Допоможіть усі, хто може. Мати не переживе цього! Мені залишається тільки суїцид", - таким є останнє повідомлення священика в Телеграм-каналі. 

"Новая газета" уточнює, що 21 червня архімандрита Феогноста викликали в Марківський відділ окупаційної поліції. 

"З дитячою безпосередністю о. Феогност описував у своїх блогах жахи окупації, залишаючись при цьому кліриком московського патріархату (щоправда, віднедавна заштатним). У 2014-22 рр., перебуваючи на підконтрольній Україні території, він благословляв воїнів ЗСУ і розкривав антихристиянську суть вчення "русского мира". У 2022-му ...засудив позицію РПЦ, пішов за штат і став служити в домашньому храмі, записуючи проповіді для YouTube-каналу. ...До о. Феогноста неодноразово приходили - з ФСБ і з якоїсь суворішої структури, назву якої він боїться вимовити. Були погрози, обшуки, вилучення. Він обіцяв більше публічно не виступати проти війни, але, мабуть, було достатньо і того, що він уже наговорив. За відомостями священика Андрія, який знав архімандрита і нині служить у Флориді, о. Феогноста заарештували і, судячи з останньої репліки в його блогах, катували", - пише видання.

Раніше повідомлялося, що в "ЛНР" судитимуть двох мешканок Новоайдара, яких звинувачують у співпраці із ЗСУ, за "вбивство, вчинене загальнонебезпечним способом".

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті