На окупованій Луганщині третина жителів усіляко уникає російської паспортизації – Лисогор

Близько третини жителів на окупованій території Луганщини усіляко намагаються уникнути отримання паспорта РФ. Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор в ефірі телемарафону 5 серпня.

"Ворог продовжую політику винищування усього українського на захоплених територіях,  це стосується і видачі ними російських паспортів. Ми розуміємо, що вони керуються двома факторами – підготовка до виборів та показовий виступ для міжнародної спільноти щодо нібито великої кількості там бажаючих стати їхніми громадянами", - наголосив він.

За словам Лисогора, загарбники доповідають, що нібито за чотири місяці паспортизували 800 тисяч жителів з територій, які були окуповані минулого року. 

"Цим цифам не можна довіряти, адже паралельно повідомляється про те, що щодня вони отримують 17 тисяч заявок на отримання російського паспорту. Давайте просто порахуємо і зрозуміємо, що ніяк не виходить першочергово озвучена цифра", - зазначив голова ОВА.

Лисогор нагадав, що росіяни періодично змінюють своє законодавство стосовно термінів примусової паспортизації. Спочатку паспорти РФ населення мало отримати до 1 липня 2024-го. Тепер же кінцевим терміном виконання "розпорядження" стало 1 грудня цього року.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті