На окупованій Донеччині росіяни розробили примітивну факультативну програму з вивчення української мови

Російські окупанти у школах на окупованій частині Донецької області зробили уроки української мови "факультативним" та не обов’язковим предметом. Про це повідомляє Центр нацспротиву (ЦНС).

Зазначається, що таким чином окупанти намагаються витіснити українську мову з усіх сфер суспільного життя.

"Так, окупанти внесли уроки з української мови, як факультативний та не обов’язковий для вивчення предмет у всіх підконтрольних закладах загальної середньої освіти на ТОТ Донецької області. За інформацію, яку Центр Національного Спротиву отримав від підпілля, ворог розробив примітивну програму з вивчення української мови для учнів середніх та старших класів, яка налічує близько 300 годин на 5 років", - йдеться у повідомленні.

У Центр зазначили, що коли діти самі виявляють ініціативу щодо проходження навіть такого факультативу, окупанти психологічно тиснуть на учнів, принижують та погрожують проблемами з навчанням.

"Таким чином окупаційна адміністрація планує демонструвати начебто “дотримання” міжнародного права на окупованій території, а саме – права населення на вивчення рідної мови. Однак насправді дана скорочена програма української мови є лише прикриттям для подальшої русифікації регіону", - акцентують у ЦНС.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті