На оборонному заводі Миколаївщини шпигувала агентурна мережа РФ

Контррозвідка Служби безпеки України нейтралізувала агентурну мережу російського ГРУ, яка діяла на оборонному заводі в Миколаївській області. Про це 20 вересня повідомив пресцентр СБУ.

Встановлено, що керівником ворожої групи був працівник місцевого оборонного підприємства, якого російська розвідка завербувала ще під час його навчання у військовому інституті колишнього СРСР. З того часу він перебував у "режимі очікування" і був "розконсервований" після початку повномасштабного вторгнення РФ.

За даними спецслужби, відповідно до інструкцій російського ГРУ, резидент створив власну агентурну мережу на території південного регіону. До її складу залучив свою дружину, з якою працював на оборонному заводі, та ще двох знайомих: з обласного центру та Очакова.

Таким чином зловмисники діяли за двома основними напрямками розвідувально-підривної діяльності: збирали інформацію про наявні зразки і технічний стан українського озброєння, а також відслідковували місця базування та маршрути переміщення підрозділів ЗСУ на південному фронті.

Отримані дані російська агентура передавала своєму резиденту, а він вже мав "звітувати" перед "куратором" з ГРУ.

Чотирьох учасників російської агентурної мережі затримали під час спроби передачі розвідданих агресору. Під час обшуків у них вилучили російські документи, заборонену комуністичну символіку та незареєстровану зброю.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили трьом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Четвертому фігуранту інкриміновано ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося, СБУ затримала у Слов’янську ворожу агентку, яка з вікна квартири шпигувала за артилерією ЗСУ.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті