На оборонному заводі Миколаївщини шпигувала агентурна мережа РФ

Контррозвідка Служби безпеки України нейтралізувала агентурну мережу російського ГРУ, яка діяла на оборонному заводі в Миколаївській області. Про це 20 вересня повідомив пресцентр СБУ.

Встановлено, що керівником ворожої групи був працівник місцевого оборонного підприємства, якого російська розвідка завербувала ще під час його навчання у військовому інституті колишнього СРСР. З того часу він перебував у "режимі очікування" і був "розконсервований" після початку повномасштабного вторгнення РФ.

За даними спецслужби, відповідно до інструкцій російського ГРУ, резидент створив власну агентурну мережу на території південного регіону. До її складу залучив свою дружину, з якою працював на оборонному заводі, та ще двох знайомих: з обласного центру та Очакова.

Таким чином зловмисники діяли за двома основними напрямками розвідувально-підривної діяльності: збирали інформацію про наявні зразки і технічний стан українського озброєння, а також відслідковували місця базування та маршрути переміщення підрозділів ЗСУ на південному фронті.

Отримані дані російська агентура передавала своєму резиденту, а він вже мав "звітувати" перед "куратором" з ГРУ.

Чотирьох учасників російської агентурної мережі затримали під час спроби передачі розвідданих агресору. Під час обшуків у них вилучили російські документи, заборонену комуністичну символіку та незареєстровану зброю.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили трьом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Четвертому фігуранту інкриміновано ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося, СБУ затримала у Слов’янську ворожу агентку, яка з вікна квартири шпигувала за артилерією ЗСУ.

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті