На Луганщині особам з інвалідністю припиняють виплату пенсій без проходження МСЕК, юристи вважають це незаконним

У Луганській області особам з інвалідністю припиняють виплату пенсій без проходження медико-соціальної експертизи (МСЕК), юристи це вважають незаконним. Про це повідомив сайт "Трибун" 20 грудня.

"Мешканцям окупованої Луганської області, які мають інвалідність, відмовляють у продовженні виплат без проходження МСЕК, – сказано в повідомленні. – Юристи вважають такі дії Пенсійного фонду України незаконними".

Уточнюється, що для подальшої виплати пенсій особам з інвалідністю ПФУ вимагає надати документи органів медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності на певний період. Однак, за словами юристів, припинення виплати пенсії під час воєнного стану є незаконним.

"Правозахисниця ГО "Донбас СОС" Наталя Юрлова розповіла, що робити, коли Пенсійний фонд відмовляє у виплатах", – пише "Трибун".

Зазначається, що в першу чергу юристка радить звертатися до суду та оскаржувати таке рішення.

"Оскаржувати можна, тому що ПФ не поновить виплати. І звернення до суду – це дієвий спосіб захисту прав", – каже Юрлова.

Крім того, вона радить спробувати звернутися до офісу Уповноваженого з прав людини.

"Але треба розуміти, що таке звернення не дасть швидкого результату. Адже в офісу омбудсмена немає повноважень, щоб скасувати рішення ПФ та змусити їх виплатити пенсію", – додала правозахисниця.

Раніше повідомлялось, що понад 1,25 млрд грн перераховано пенсіонерам Луганщини у вересні.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті