На Херсонщині начальника колонії звинуватили у співпраці з РФ і депортації понад 1700 осіб

Ексначальник "Північної виправної колонії №90" отримав заочну підозру через депортацію понад 1700 осіб під час окупації Херсонської області. Про це 4 липня у Facebook повідомив Офіс генерального прокурора.

"Депортація понад 1700 осіб із Херсонщини - екскерівник херсонської колонії підозрюється в порушенні законів та звичаїв війни. За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому начальнику "Північної виправної колонії №90" заочно повідомили про підозру", - повідомили правоохоронці.

Усі депортовані громадяни були засуджені та утримувалися в установах відбування покарань на окупованій території Херсонщини. Зазначається, що з самого початку окупації чоловік перейшов на бік ворога.

Надалі він обійняв посаду так званого "начальника Управління служби виконання покарань по Херсонській області". На цій посаді підозрюваний керував незаконним переміщенням осіб, які утримувалися в установах кримінально-виконавчої служби.

Упродовж жовтня-листопада минулого року до колоній РФ та тимчасово окупованих територій України було депортовано понад 1700 осіб. Зокрема, їх незаконно вивезли з колоній Херсонської області та Снігурівської колонії Миколаївської області із застосуванням примусу на спецавтомобілях.

Наразі українській стороні вдалося встановити місця перебування 43 вивезених, доля інших залишається невідомою. Екс-начальника колонії підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупаційному "прокурору" Рубіжного, який переслідує українських патріотів, загрожує до 15 років ув'язнення.

Статті

Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Світ
11.09.2024
10:17

«Не потрібно радикально й однозначно заявляти про неможливість переговорів». Російські ЗМІ про Україну

Концентрація п'ятнадцятитисячного угруповання українських військ як головну мету розглядає зовсім не Білорусь, а, швидше за все, Росію. І насамперед територію Брянської області, в якій Київ може спробувати розіграти «курський сценарій».
Всі статті