На Донеччині з початку року СБУ виявила 17 російських інформаторів

У Донецькій області з початку 2024 року СБУ виявила 17 російських інформаторів, які збирали для ворога дані про розміщення підрозділів, військових складів ЗСУ тощо. Про це на брифінгу сказала керівник пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, - повідомляє Укрінформ.

«З січня 2024 року наші слідчі повідомили про підозру 17 інформаторам, яких ми виявили в Донецькій області. І дев’ять вироків суду (відносно інформаторів – ред.) ми вже маємо на сьогодні», - сказала Прищепа.

Зокрема, вона зазначила, що контррозвідники СБУ під час спецоперації викрили й затримали п'ятьох учасників міжрегіональної агентурної мережі Російської Федерації, до складу якої входили мешканці Донецької, Одеської і Запорізької областей. Вони передавали розвіддані щодо військових та стратегічних об'єктів у своїх регіонах.

«Зловмисники полювали за місцями дислокації військової техніки, складів боєкомплекту та палива, маршрутами руху підрозділів Збройних сил України. Також вони корегували ракетні удари та звітували про наслідки ворожих атак по об'єктах цивільної інфраструктури», - заявила речниця СБУ.

Вона уточнила, що всі ці фігуранти були активними користувачами соціальних мереж і писали антиукраїнські пости, тому і потрапили в поле зору ворога - згодом на них вийшов куратор від ФСБ і почав координувати їхню діяльність.

Так, для кожного з агентів був створений окремий канал спілкування та обумовлена схема видалення повідомлень. Після їхнього прочитання інформатори особисто обходили місцевість та фіксували запитувані об'єкти. Для комунікації вони використовували популярний соціальний месенджер, а передачу відомості здійснювали у вигляді текстових повідомлень, фотографій та скріншотів карт.

За словами Прищепи, серед учасників російської агентури - троє мешканців Донеччини з Покровська, Добропілля та Краматорська: співробітниця міської ради, колишній керівник комунального підприємства та безробітна. Вони збирали й передавали відомості щодо ротацій підрозділів ЗСУ на Донеччині, переміщення військової техніки, яка рухалася в бік Краматорська, проведення фільтраційних контрдиверсійних заходів зі зброєю та місць розташування на території області об'єктів цивільної інфраструктури. Також зловмисники звітували про результати ворожих ракетних атак.

До негласної співпраці з ворогом був залучений і співробітник транспортного підприємства з Одещини. Під час свого повсякденного спілкування з колегами зловмисник спостерігав за переміщенням військової техніки та особового складу в Ізмаїльському районі, повідомляв ворогу про місця вивантаження позашляховиків, які згодом були передані на потреби ЗСУ.

П'ятою затриманою стала інженер-технолог стратегічного заводу на Запоріжжі. Ця зрадниця передавала ворогу інформацію щодо оперативної обстановки в області, дані щодо ремонту військової техніки, який здійснювався на потужностях її підприємства, а також звітувала про ракетні ураження об'єктів цивільної інфраструктури.

«На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозру в державній зраді, скоєну в умовах військового стану. Зловмисникам може загрожувати довічне ув'язнення», - підсумувала Прищепа.

Як повідомлялося, росіяни вбили ще одну людину на Донеччині, двоїх - поранили.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті