На Донеччині від початку війни евакуювали експонати 17 музеїв з 36

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну із районів Донеччини змогли евакуювати експонати 17 музеїв з тих 36, які працювали в регіоні. Про це на брифінгу повідомила начальник управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Вікторія Точена, повідомляє Укрінформ.

«Ми змогли евакуювати (експонати – ред.) з 17 музеїв Донеччини, сьогодні експонати зберігаються в більш безпечних місцях, якщо так можна сказати, на території України…Але це не ті міста, де проводяться активні бойові дії, та не наближені до них», - сказала Точена.

Вона нагадала, що, наприклад, з Маріуполя не евакуйовано жодного музейного експоната.

За інформацією Донецької ОВА, на підконтрольній українській владі території Донецької області до 24 лютого 2022 року працювали 36 музеїв (включно з філіями) різного профілю та форм власності, вони були невід’ємною складовою загальнодержавного культурного надбання.

Серед цих музеїв були Музей соляної промисловості (м. Соледар); Великоанадольський музей лісу (Волноваський район, смт. Графське); Меморіальний музей-садиба В.І. Немировича-Данченка та М.О. Корфа (Великоновосілківський район, с. Нескучне); Музей С.С. Прокоф’єва (Покровський район, с. Сонцівка); Донецький обласний художній музей (м. Дружківка); Маріупольський краєзнавчий музей (м. Маріуполь); Музей народного побуту (м. Маріуполь); Покровський історичний музей (м. Покровськ); Слов’янський краєзнавчий музей (м. Слов’янськ); Бахмутський краєзнавчий музей (м. Бахмут) та інші.

Як повідомлялося, з музеїв Маріуполя не евакуювали жодного експоната.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
24.09.2025
18:33

Російські вибори в окупованому Севастополі: тріумф Развожаєва та "Єдиної Росії"

ЄДГ‑2025 підтвердив тенденцію до монополізації політичного простору. Жоден губернатор не був замінений, а "Єдина Росія" лише посилила парламентські позиції; ветерани війни стали новим інструментом легітимації.
Донбас
21.09.2025
19:40

Ностальгія за українською вищою освітою і відбій загрози масового переселення до Сибіру. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня навіть найідейніші зрадники Батьківщини публічно зізнавалися, що дбайливо зберігали напрацьований до приходу «русского мира» досвід і тепер спробують застосувати його для того, щоб хоч трохи наблизитися до рівня, досягнутого за...
Країна
19.09.2025
11:48

Допомога на проживання ВПО: автоматичне продовження та чергові зміни

У кінці серпня 2025 року Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити виплати допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб (із найбільш вразливих категорій), які отримували її протягом попередніх трьох шестимісячних періодів ще на 6 місяців
Всі статті