МЗС: Україна не має наміру створювати ядерну зброю

Україна дотримується Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) і не має наміру створювати ядерну зброю. Про це заявив представник українського МЗС Георгій Тихий у соцмережі Х. 

"Ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру створювати ядерну зброю. Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і є повністю прозорою для її моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях", - підкреслив представник МЗС України.

Напередодні низка ЗМІ із посиланням на британську The Times повідомили, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, Україна нібито протягом «кількох місяців» може створити ядерну бомбу. The Times посилалася на документ, підготовлений для українського Міноборони Національним інститутом стратегічних досліджень (НІСД). «Оціночна вага плутонію, доступного Україні, становить близько 7 тонн. Цього достатньо для створення сотень боєголовок тактичною потужністю в кілька кілотонн», - нібито зазначено в документі.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Світ
03.12.2025
10:00

Бути українцем в РФ… Чи зацікавлена наша держава у підтримці етнічних українців в країні-агресорці?

Вона просить, щоб Україна включила його до відповідних списків. Принаймні, це дасть йому надію, а російські тюремники будуть знати, що він в полі зору офіційних органів України та міжнародних структур.
Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Всі статті