МЗС Туреччини: Анексія росією українського півострова Крим була незаконною

Позиція Анкари щодо невизнання незаконної анексії росією українського півострова Крим та підтримки суверенітету та територіальної цілісності України залишається незмінною. Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства Туреччини, оприлюдненій 16 березня у зв'язку з дев'ятими роковинами анексії півострова Крим, - повідомляє агентство "Анадолу".

У заяві МЗС наголошується на факті нелегітимності референдуму, проведеного росією 16 березня 2014 року на території Автономної республіки Крим у складі України.

У МЗС Туреччини нагадали, що, порушуючи норми міжнародного права за підсумками нелегітимного референдуму, півострів був анексований росією.

«У річницю анексії, підтверджуємо незмінність позиції Анкари щодо невизнання ситуації. Наголошуємо на підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Становище кримських татар, які є корінним населенням півострова, залишається пріоритетом для Туреччини. Анкара виступає за збереження історичної ідентичності співвітчизників із кримських татар на історичній батьківщині. Туреччина продовжить зусилля щодо забезпечення безпеки та спокійного проживання кримських татар», - наголосили в МЗС.

Як повідомлялося, Подоляк обіцяє, що сезон у Криму буде "гарячий і дуже спекотний".

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті