МЗС Туреччини: Анексія росією українського півострова Крим була незаконною

Позиція Анкари щодо невизнання незаконної анексії росією українського півострова Крим та підтримки суверенітету та територіальної цілісності України залишається незмінною. Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства Туреччини, оприлюдненій 16 березня у зв'язку з дев'ятими роковинами анексії півострова Крим, - повідомляє агентство "Анадолу".

У заяві МЗС наголошується на факті нелегітимності референдуму, проведеного росією 16 березня 2014 року на території Автономної республіки Крим у складі України.

У МЗС Туреччини нагадали, що, порушуючи норми міжнародного права за підсумками нелегітимного референдуму, півострів був анексований росією.

«У річницю анексії, підтверджуємо незмінність позиції Анкари щодо невизнання ситуації. Наголошуємо на підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Становище кримських татар, які є корінним населенням півострова, залишається пріоритетом для Туреччини. Анкара виступає за збереження історичної ідентичності співвітчизників із кримських татар на історичній батьківщині. Туреччина продовжить зусилля щодо забезпечення безпеки та спокійного проживання кримських татар», - наголосили в МЗС.

Як повідомлялося, Подоляк обіцяє, що сезон у Криму буде "гарячий і дуже спекотний".

Статті

Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Всі статті