Місію МАГАТЕ досі не допустили до ЗАЕС. Можливо, почне роботу завтра - Міненерго

Питання фізичного допуску місії Міжнародного агентства з ядерної безпеки на окуповану російськими військами Запорізьку атомну станцію вирішуватиметься завтра. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону увечері, - передає "Інтерфакс-Україна"

При цьому він зазначив, що місії не потрібні будь-які спецперепустки, про які пишуть російські ЗМІ, а іншого законного шляху потрапити на станцію, як через територію України, не існує.

"Це визнає і сам Гроссі (глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі)", - наголосив міністр.

Як повідомлялося раніше, місія МАГАТЕ планує перевіряти безпеку ЗАЕС кілька днів. Голова окупаційної адміністрації Запорізької області Євген Балицький каже, що "дозволить" працювати місії лише один день. Він запевняє, що приїзд місії має бути узгоджений із ним. У РФ наполягали, що експерти МАГАТЕ мають приїхати до АЕС через Росію та окуповані нею території України. Після відмови від цієї "пропозиції" та відмови від співпраці з колабораціоністами окупанти не видали членам місії спеціальні перепустки, змусивши їх стояти у загальній черзі на лінії зіткнення. 

Із 4 березня Запорізька АЕС перебуває під контролем російських військових. Відтоді окупанти розміщують там військову техніку та боєприпаси. Починаючи з 5 серпня, росіяни регулярно обстрілюють територію ЗАЕС. Через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо сховища відпрацьованого палива ЗАЕС. ЄС та 42 країни закликали росію негайно вивести свої війська із Запорізької АЕС і всієї території України. На базі Енергоатома було створено кризовий штаб, куди увійшли представники різних міністерств, структур та відомств, які можуть бути задіяні у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної із ЗАЕС.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті