МОЗ спростовує дезінформацію про розповсюдження гарячки Денге в Україні

Міністерство охорони здоров’я України в офіційному Telegram-каналі 30 липня спростовує дезінформацію про розповсюдження гарячки Денге в Україні. 

"У мережі шириться дезінформація про розповсюдження гарячки Денге в Україні. Фактчекери VoxCheck вивчили фейк, який поширює ворог в телеграм-каналах. Як виявилось, вони перекрутили слова української лікарки-інфекціоністки, яка в особистому блозі розказала про симптоми гарячки Денге", - зазначають у МОЗ.

МОЗ роз'яснює, що основною загрозою поширення гарячки Денге в Європі є комарі aedes albopictus —  «тигрові комарі». За даними ВООЗ, Денге, раніше типова для регіонів Африки та Азії, зараз поширюється і на інші території. 

"Станом на червень 2024 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про понад 10 млн випадків з початку року. України серед цих країн не має", - підкреслює МОЗ України.

Гарячка Денге - гостра інфекційна хвороба. Інкубаційний період триває 3–15 днів. Захворювання зазвичай починається раптово: з’являються озноб, головний біль, сильний біль у спині, крижах, хребті, суглобах (особливо колінних). Саму гарячку спостерігають у всіх хворих, температура тіла швидко підвищується до 39-40°C. 

"Закликаємо вас бути обачними та довіряти інформації тільки з офіційних ресурсів МОЗ", - акцентує міністерство.

Статті

Луганськ
09.09.2024
17:02

Правда і міф про російську гуманітарку. Луганський щоденник

Може, це жорстоко, але часто виходило, що допомогу отримував той, хто міг про неї написати та попросити, хто мав доступ до соціальних мереж, хто був наполегливий. Зрозуміло, що люди похилого віку до цієї категорії не належать.
Донбас
08.09.2024
17:44

У «ДНР» замислилися: як пояснити людям, за що їм усе це. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня окупаційна влада Донбасу визнала, що жителі «ДНР/ЛНР», особливо окупованих після 2022 року районів, м'яко кажучи, не повною мірою відчувають радість «визволення» і приходу «русского мира». На них не діє міф про те, що десять років...
Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Всі статті