Молдова хоче повністю покинути СНД до кінця 2024 року

Молдова завершить процес виходу з проросійської "Співдружності Незалежних Держав" до кінця 2024 року, послідовно денонсувавши всі решту угод, укладених у рамках цієї організації. Про це в ефірі телеканалу Exclusiv TV заявила голова комісії із зовнішньої політики та європейської інтеграції Молдови Дойна Герман, - повідомляє Телеграм-канал "DW Главное".

Політикиня не погодилася із заявою низки опозиціонерів, що через вихід із "СНД" Молдова може постраждати. За словами Герман, цей крок не потягне за собою негативних наслідків для молдовської економіки, оскільки не виключає двостороннього співробітництва з країнами СНД. Навпаки, у разі розірвання угод, Молдова виграє економічно: країна буде звільнена від обов'язкових членських платежів, підкреслила парламентарій.

У повідомленні нагадується, що одночасно Молдова веде процес інтеграції до Євросоюзу. У червні 2022 року ЄС надав їй, як і Україні, статус кандидата, а наприкінці 2023-го ухвалив рішення про початок переговорів із Кишиневом про вступ.

Як повідомлялося, у Молдові визначилися з головними ворогами безпеки країни.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті