Міжнародні аналітики припускають, що Москва може витримати ще три роки важких втрат на фронті

Москва може витримати ще три роки важких втрат на фронті. Такого висновку дійшли аналітики Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні, - повідомляє Бі-бі-сі.

Один із провідних світових дослідницьких центрів зазначає, що за час повномасштабного вторгнення в Україну РФ втратила понад 3000 танків, що еквівалентно всьому її довоєнному потенціалу, але має достатні резерви менш якісних бронемашин на складах для поповнення втрат протягом наступних років.

Україна також зазнала великих втрат з моменту російського вторгнення в лютому 2022 року, але постачання західної військової техніки дозволило їй зберегти запаси, одночасно підвищивши якість.

"Москва зуміла розміняти якість на кількість, знімаючи зі зберігання тисячі старих танків зі швидкістю, що часом сягала 90 машин на місяць", - ідеться в щорічній доповіді "Воєнний баланс", що слугує ключовим довідковим посібником для оборонних аналітиків у всьому світі.

Накопичені РФ запаси означають, що Москва "потенційно може витримати ще близько трьох років важких втрат і поповнювати убуток танків зі старих запасів, нехай і на нижчому технічному рівні, незалежно від її здатності виробляти нову техніку", йдеться в доповіді, витяги з якої наводить агентство Reuters.

За даними аналітиків, у РФ налічується 1750 основних бойових танків, від Т-55, чий вік обчислюється десятиліттями, до більш сучасних Т-80 і Т-90. Ще 4000 танків перебувають на зберіганні.

"Ситуація підкреслює зростаюче відчуття тупикової ситуації в бойових діях, яка може зберігатися протягом 2024 року", - йдеться в доповіді.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті