Міжнародні аналітики припускають, що Москва може витримати ще три роки важких втрат на фронті

Москва може витримати ще три роки важких втрат на фронті. Такого висновку дійшли аналітики Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні, - повідомляє Бі-бі-сі.

Один із провідних світових дослідницьких центрів зазначає, що за час повномасштабного вторгнення в Україну РФ втратила понад 3000 танків, що еквівалентно всьому її довоєнному потенціалу, але має достатні резерви менш якісних бронемашин на складах для поповнення втрат протягом наступних років.

Україна також зазнала великих втрат з моменту російського вторгнення в лютому 2022 року, але постачання західної військової техніки дозволило їй зберегти запаси, одночасно підвищивши якість.

"Москва зуміла розміняти якість на кількість, знімаючи зі зберігання тисячі старих танків зі швидкістю, що часом сягала 90 машин на місяць", - ідеться в щорічній доповіді "Воєнний баланс", що слугує ключовим довідковим посібником для оборонних аналітиків у всьому світі.

Накопичені РФ запаси означають, що Москва "потенційно може витримати ще близько трьох років важких втрат і поповнювати убуток танків зі старих запасів, нехай і на нижчому технічному рівні, незалежно від її здатності виробляти нову техніку", йдеться в доповіді, витяги з якої наводить агентство Reuters.

За даними аналітиків, у РФ налічується 1750 основних бойових танків, від Т-55, чий вік обчислюється десятиліттями, до більш сучасних Т-80 і Т-90. Ще 4000 танків перебувають на зберіганні.

"Ситуація підкреслює зростаюче відчуття тупикової ситуації в бойових діях, яка може зберігатися протягом 2024 року", - йдеться в доповіді.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті