Міжнародні аналітики припускають, що Москва може витримати ще три роки важких втрат на фронті

Москва може витримати ще три роки важких втрат на фронті. Такого висновку дійшли аналітики Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні, - повідомляє Бі-бі-сі.

Один із провідних світових дослідницьких центрів зазначає, що за час повномасштабного вторгнення в Україну РФ втратила понад 3000 танків, що еквівалентно всьому її довоєнному потенціалу, але має достатні резерви менш якісних бронемашин на складах для поповнення втрат протягом наступних років.

Україна також зазнала великих втрат з моменту російського вторгнення в лютому 2022 року, але постачання західної військової техніки дозволило їй зберегти запаси, одночасно підвищивши якість.

"Москва зуміла розміняти якість на кількість, знімаючи зі зберігання тисячі старих танків зі швидкістю, що часом сягала 90 машин на місяць", - ідеться в щорічній доповіді "Воєнний баланс", що слугує ключовим довідковим посібником для оборонних аналітиків у всьому світі.

Накопичені РФ запаси означають, що Москва "потенційно може витримати ще близько трьох років важких втрат і поповнювати убуток танків зі старих запасів, нехай і на нижчому технічному рівні, незалежно від її здатності виробляти нову техніку", йдеться в доповіді, витяги з якої наводить агентство Reuters.

За даними аналітиків, у РФ налічується 1750 основних бойових танків, від Т-55, чий вік обчислюється десятиліттями, до більш сучасних Т-80 і Т-90. Ще 4000 танків перебувають на зберіганні.

"Ситуація підкреслює зростаюче відчуття тупикової ситуації в бойових діях, яка може зберігатися протягом 2024 року", - йдеться в доповіді.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті