Міноборони виявило майже 40 мільйонів збитків на закупівлі генераторів у військовій частині на Чернігівщині

Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони України виявила у військовій частині в Чернігівській області та встановила порушення, що призвели до збитків майже на 40 млн гривень. Про це 21 листопада повідомило Міноборони.

Зазначається, що наймасштабнішим з усіх порушень стало безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 млн гривень збитків. 

Аудит встановив, що посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби.

При цьому в період з жовтня 2022 року по квітень 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалися, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених. 

Також встановлені інші порушення на загальну суму 1,7 млн гривень.

Щодо порушень посадових осіб, зокрема командира військової частини, що призвели до втрат з держбюджету, матеріали аудиту передані правоохоронцям.

Як повідомлялося, у Москві після отримання повістки з військкомату застрелився молодий чоловік.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті