Міністри закордонних справ країн НАТО обговорять вступ України до Альянсу

Глави МЗС країн-членів НАТО обговорять перспективи вступу України до Альянсу. Про це 1 червня повідомляє офіційний сайт НАТО з посиланням на генсека Єнса Столтенберга.

За його словами, останніми місяцями члени НАТО і партнери надали Україні безпрецедентний рівень підтримки і підтримали її прагнення приєднатися до альянсу.

"Ми також обговоримо прагнення України до членства, і всі члени альянсу погоджуються, що двері НАТО відкриті для нових членів. Усі члени альянсу також погоджуються, що Україна стане членом альянсу", - додав генсек.

При цьому Столтенберг підкреслив, що "Москва не має права вето проти розширення НАТО". Водночас, за словами генсека, пріоритетом залишається допомога Україні та її перемозі у війні.

"Треба зробити так, щоб Україна перемогла в цій війні. І коли війна закінчиться, ми повинні забезпечити, щоб історія не повторилася, щоб ця модель російської агресії проти України справді припинилася, а отже, ми повинні мати рамки для забезпечення гарантій безпеки України після закінчення війни", - додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сенат Чехії підтримав прискорення вступу України до НАТО.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті