Міністри закордонних справ країн НАТО обговорять вступ України до Альянсу

Глави МЗС країн-членів НАТО обговорять перспективи вступу України до Альянсу. Про це 1 червня повідомляє офіційний сайт НАТО з посиланням на генсека Єнса Столтенберга.

За його словами, останніми місяцями члени НАТО і партнери надали Україні безпрецедентний рівень підтримки і підтримали її прагнення приєднатися до альянсу.

"Ми також обговоримо прагнення України до членства, і всі члени альянсу погоджуються, що двері НАТО відкриті для нових членів. Усі члени альянсу також погоджуються, що Україна стане членом альянсу", - додав генсек.

При цьому Столтенберг підкреслив, що "Москва не має права вето проти розширення НАТО". Водночас, за словами генсека, пріоритетом залишається допомога Україні та її перемозі у війні.

"Треба зробити так, щоб Україна перемогла в цій війні. І коли війна закінчиться, ми повинні забезпечити, щоб історія не повторилася, щоб ця модель російської агресії проти України справді припинилася, а отже, ми повинні мати рамки для забезпечення гарантій безпеки України після закінчення війни", - додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сенат Чехії підтримав прискорення вступу України до НАТО.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті